Przejdź do treści
Żłobek
Żłobek Dziarskie Smyki 2
Adres
Czajkowskiego 34, 51-171 Wrocław
Telefon
792 100 350
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Małgorzata Werat
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • nasza praca
  • czarownice
Opis

Żłobek „Dziarskie Smyki 2” został wpisany do rejestru żłobków i klubów dziecięcych pod nr 230, w dniu 30 sierpnia 2019r. Placówka oferuje opiekę w dwóch grupach, dla 25 maluszków. Mieści się w spokojnej części dzielnicy Karłowic, w sąsiedztwie Poradni psychologiczno-pedagogicznej nr 5. Żłobek usytuowany jest na wysokim parterze, zajmuje powierzchnię ponad 130m2 dzięki czemu posiada dwie przestronne sale wypełnione instrumentarium zabawek, przyborów plastycznych, instrumentów muzycznych i innych akcesoriów potrzebnych do wszechstronnego rozwoju dzieci.

Zdrowie i witalność zapewnia Smykom wyżywienie składające się z 4 posiłków. Menu przygotowywane jest przez wyspecjalizowaną firmę cateringową zgodnie z przyjętymi normami, z uwzględnieniem pór roku, z podaniem wartości odżywczych i kalorycznych oraz z zaznaczeniem występujących alergenów. Do wyboru są 3 rodzaje diet – podstawowa, bezmleczna i wegetariańska. W przypadku specjalistycznych zaleceń żywieniowych przygotowywane jest indywidualne menu dla wybranego dziecka, z zastrzeżeniem odrębnej ceny.

Opiekę nad Smykami sprawuje zespół młodych opiekunek łączący swoje kwalifikacje zawodowe z pasją i oddaniem. Dziarskie Smyki2 są pod skrzydłami troskliwych Cioć, które swoje doświadczenie zdobywały opiekując się maluszkami w żłobku, a także wychowując swoje własne pociechy. Dzięki temu doskonale znają dzieci i wiedzą co jest dla nich najlepsze.

                Nasza dziarska kadra, zapewnia dzieciom:

  • właściwą opiekę zbliżoną do warunków domowych, w czasie określonym w ustawie o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3,
  • w ramach Planu Dnia codzienne prowadzenie zajęć edukacyjnych, z uwzględnieniem ich indywidualnego rozwoju i potrzeb, a także zajęć opiekuńczo-wychowawczych odpowiednich z ich rozwojem psychomotorycznym,
  • codzienne spacery, z wyjątkiem bardzo złych warunków atmosferycznych,
  • bezpieczeństwo oraz odpowiednie warunki higieniczno-sanitarne,
  • przygotowanie do bezstresowego przejścia do etapu edukacji przedszkolnej.

Od początku naszego istnienia, od 2010 roku, nieustannie obserwujemy i zdobywamy kolejne bogate doświadczenia, uczestnicząc w  niepowtarzalnym procesie wspomagania rozwoju i szeroko rozumianej edukacji małego dziecka. Naszą wiedzę i spostrzeżenia weryfikujemy na bieżąco w trzech żłobkach „Dziarskich Smyków” we Wrocławiu. Na przestrzeni kolejnych lat, poszukujemy, modyfikujemy i wdrażamy najlepsze rozwiązania organizacyjne i edukacyjne, w których centrum uwagi są jego potrzeby i oczekiwania. W wyniku podjętych działań, w oparciu o dostępne programy opieki i edukacji, a także codzienne przemyślenia opracowałyśmy Program zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych "Dziarski Smyk".

Chcemy skończyć ze stereotypem placówki-przechowalni, w którym dzieci czują się zagubione i tęsknią za rodzicami. Podstawą naszego działania jest zdobycie zaufania i zbudowanie silnego partnerstwa z rodzicami, dopiero wtedy w pełni, razem, możemy wpływać na prawidłowy rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka. Temu muszą być podporządkowane: opieka, wychowanie i edukacja.

Intencją niniejszego autorskiego programu opieki, zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych „Dziarski Smyk” jest dążenie do optymalizacji wszechstronnego rozwoju dziecka z zachowaniem jego indywidualności. Zapewnienie opieki, zaspokojenie potrzeby zainteresowania i niezbędną pomoc, na kolejnych etapach „dziarskiego” usamodzielniania się.

W tym celu korzystamy z bogactwa pedagogiki korczakowskiej, która postuluje, że dziecko ma niepowtarzalną osobowość i jak każdy człowiek ma zalety i wady, a „w każdym człowieku jest jakby cały świat”. Rozwijamy u dzieci wrażliwość artystyczną oraz estetyczną. Pomagamy w kształtowaniu postaw twórczych oraz ekspresji swoich przeżyć i uczuć.

Kierujemy się zasadami wychowania demokratycznego, charakteryzującego się wspólnym przeżywaniem i rozwiązywaniem wszelkich problemów.

Wykorzystujemy zabawę jako działania swobodne, podejmowane z inicjatywy i własnej woli dziecka, bezinteresowne, spontaniczne. Dzięki zabawie maluch porządkuje otaczającą go rzeczywistość, kształtuje samoistnie normy społeczne, usamodzielnia się. Ponadto, jest ona źródłem niewyczerpanej przyjemności i radości, kształtującym oczekiwaną postawę.

Wspólne z dziećmi przeżywanie, korczakowski stosunek do małego dziecka, czyli postrzeganie go  w aktualnej fazie rozwoju oraz zabawa jako źródło nieustającej radości i szczęścia to ideały, które kształtują indywidualne podejście do każdego dziecka, do jego rozwoju, potrzeb i edukacji. Jednak nie można zapomnieć, że poczucie szczęścia musi być podparte poczuciem bezpieczeństwa i bezgranicznego zaufania. Ze szczególną starannością, staramy się tworzyć wyjątkowe miejsce pobytu dla dzieci. Miejsce, w którym będzie panowała ciepła, rodzinna atmosfera. Przyjazne dziecku. Dające mu szczęście i spełnienie w sferze emocjonalnej i intelektualnej.  Rodzicom zaś poczucie spokoju, bez poczucia winy. W „Dziarskich Smykach” na każdego malucha czeka dobre serce każdej „Cioci”, a na opiekunów szczęśliwy uśmiech ich pociechy.

Dla nas: Żłobek ma być jak dom, do którego wraca się z radością”.


Dostępność architektoniczna

Budynek Żłobek "Dziarskie Smyki 2", ul.Czajkowskiego 34, 51-171 Wrocław

Dojazd do żłobka "Dziarskie Smyki 2" MPK

  1. linie tramwajowe: 6,11,23 (stan na 07.04.21);  przystanek: ul.Kromera w odległości ok.400m od głównego wejścia do placówki,
  2. linie autobusowe: A, N,128 (stan na 07.04.21); przystanek 128, N: ul.Kromera/Czajkowskiego w odległości ok.200 m od głównego wejścia do placówki; przystanek A: Pl.Daniłowskiego w odległości ok.250 m od głównego wejścia do placówki.

W rozkładzie jazdy poszczególnych linii wskazane są kursy pojazdów niskopodłogowych.

Dostępność parkingu

Żłobek nie posiada własnych miejsc parkingowych. Przy wejściu głównym i jego pobliżu znajduje się około 30 miejsc parkingowych. Nie ma wyznaczonych miejsc dla niepełnosprawnych.

Dostępność wejścia

Do budynku prowadzi jedno wejście, od podwórka. Do żłobka wchodzi się po pokonaniu kilku stopni. Schody nie mają możliwości wjazdu dla wózków. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejście nie ma bramek. Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym.

Dostępność toalety

Brak toalety dla osób niepełnosprawnych.

Utrudnienia

W budynku nie ma windy.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych, a także oznaczeń w alfabecie Brajla, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych lub słabowidzących.

Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

Pomoc w pokonaniu większych barier w danym budynku

Istnieje możliwość wyjścia pracownika merytorycznego do interesanta na zewnątrz i obsługi w dogodny dla niego sposób.


 

 

Żywienie
zgodnie z wymaganiami dla danej grupy wiekowej, wynikającymi z aktualnych norm żywienia dla populacji polskiej opracowanych przez Instytut Żywności i Żywienia im. Prof. Aleksandra Szczygła w Warszawie
Dodatkowe zajęcia

logopeda, psycholog, fizjoterapeuta

angielski, niemiecki

sensoplastyka

bajkoterapia

dogoterapia

Zakres wiekowy
grupy: I 12 mcy do 18 mcy; II 18mcy 1 dzień do 36mcy
Godziny pracy
6:30 - 17:00
Placówka dotowana
Tak
Łączna liczba miejsc
25
Personel

kwalifikacje oraz liczba kadry zgodna z wymaganiami ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz złożoną ofertą

Zasady odpłatności

miejsca dotowane:

- opłata za pobyt dziecka w żłobku (za miesiąc, w tym; logopeda, psycholog, fizjoterapeuta): 720zł od 1.09.23r
- opłata za wyżywienie (dziennie): 19zł  
- opłata za zajęcia dodatkowe poza podstawową ofertą (za miesiąc, nieobligatoryjna): 20zł
Płatność do 5-go dnia każdego miesiąca

Organ prowadzący
CANDOR MAŁGORZATA WERAT
Kierownik - telefon
516 018 563
Kierownik - email
katarzyna.werat@gmail.com
Kierownik - godziny przyjmowania interesantów
Małgorzata Werat - po wcześniejszym uzgodnieniu
Historia

Dojazd

MPK:  linie autobusowe: A,N,128; linie tramwajowe: 6,11,23

Adres email IODO
katarzyna.werat@gmail.com
Dodatkowe cechy

 Catering

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Parking

 Rytmika

Grupy wiekowe

 12 miesięcy i 1 dzień - 18 miesięcy

 18 miesięcy i 1 dzień - 36 miesięcy