Żłobek
Centrum Rozwoju Dziecka BEREK! Bogusława Nowiszewska
Adres
Gajowicka 114-116, 53-407 Wrocław
Telefon
+48 535 212 242
E-mail
Strona www
Typ placówki
Żłobek
Opis

W ramach Centrum Rozwoju Dziecka Berek! działa Niepubliczny Żłobek nr 197 Żłobek został przystosowany do przyjęcia 64 dzieci – po 19 w dwóch grupach - maluchy i starszaki, 26 w  jednej - średniaki.

 

W grupach pracuje ilość opiekunek dyktowana przez ustawę żłobkową – w grupie, gdzie znajdują się dzieci do 1 r. ż., jedna opiekunka przypada na każdą rozpoczętą piątkę dzieci. W grupach starszych jest to jedna opiekunka na 8 dzieci.


Żłobek mieści się przy ul. Gajowickiej 114-116 (dzielnica KRZYKI). Wejście do Żłobka jest przez dziedziniec. Budynek wolnostojący, parterowy. Posiadający 3 sale dziecięce oraz 2 łazienki dla dzieci. 

W bliskiej odległości dojazd autobusami: 125, 124, 127, 134, 144, 325, A  (przystanek KRUCZA)

Ok. 10 min pieszo od przystanku RONDO (tramwaje: 2, 6, 7, 14, 17, 20, 24 )


W żłobku wdrożona jest norma HACCP. Przeszliśmy pomyślnie szereg kontroli zewnętrznych (m. in. z Państwowej Inspekcji Pracy czy Sanepidu), każdorazowo stosując się do drobnych zaleceń wydanych przez kontrolerów. Świadczy to o wysokich standardach panujących w naszej placówce, które stale staramy się je podwyższać.

W budynku obok prowadzone jest też przez nas Przedszkole - istnieje możliwość korzystania z niego w pierwszej kolejności przez dzieci korzystające ze Żłobka (grupa starszaki) - po uprzedniej deklaracji Rodzica. 


Zapraszamy serdecznie! 

Kierownik - email
b.nowiszewska@berek.pl
Kierownik - telefon
668152905
Łączna liczba miejsc
64
Organ prowadzący
Bogusława Nowiszewska
Godziny pracy
Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 17:00
Żywienie
zgodne z wymaganiami dla danej grupy wiekowej, wynikającymi z aktualnych norm żywienia dla populacji polskiej opracowanych przez Instytut Żywności i Żywienia im. Prof. Aleksandra Szczygła w Warszawie
Dodatkowe zajęcia

W ramach czesnego Żłobek oferuje takie zajęcia dodatkowe jak:

- język angielski 

- Mały Odkrywca

- Rytmika 

- Mam pięć zmysłów - zabawy ogólnorozwojowe 

- Zajęcia oparte na ruchu rozwijającym Weroniki Sherborn 


Zajęcia dodatkowo płatne:

- Logo harce -  zajęcia ogólnorozwojowe z elementami logopedii i logorytmiki dla najmłodszych. Celem spotkań jest wspieranie rozwoju mowy u maluszków. Będziemy ćwiczyć buzie, wzbogacać słownik czynny i bierny, zachęcać do komunikacji. Dodatkowo wykonamy trening słuchowy, zadbamy o rozwój dużej i małej motoryki, ale przede wszystkim będziemy się dobrze bawić. Zaśpiewamy, zatańczymy, pokażemy, opowiemy i zrobimy! Zajęcia prowadzone przez logopedę, polonistkę, terapeutę ręki z przygotowaniem pedagogicznym - mającą doświadczenie w pracy w Żłobkach od 4 lat.


- Teatr najmłodszych - zajęcia teatralne dla najmłodszych dzieci skupiające się na rozwoju dzieci poprzez zapoznawaniem ich z teatrzykiem, wierszykami, piosenkami - prowadzone przez aktora po szkole aktorskiej z uprawnieniami pedagogicznymi.


- Zabawy lewo- i prawo- półkulowe - zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych dzieci, zawierające elementy terapii SI, zabaw ruchowych, koordynacji wzrokowo-ruchowej, rozwijające umiejętności i zdolności dzieci w zakresie fizycznym jak i psychicznym (mózg). Prowadzone przez specjalistę w dziedzinie. 

Personel
Kwalifikacje oraz liczba kadry zgodna z wymaganiami ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz złożoną ofertą. 
Zakres wiekowy
od ukończenia 20 tygodnia życia do lat 3
Zasady odpłatności

Opłata za pobyt dziecka w żłobku - 670 zł/ miesięcznie 

Opłata za wyżywienie - 14 zł/dzień dieta podstawowa 

                                      15 zł/dzień dieta wegetariańska 

                                      15 zł/dzień dieta bezmleczna 

                                      16 zł/dzień dieta bezglutenowa 

Zajęcia dodatkowe poza podstawową ofertą - 120 zł/ miesiąc (10 zł za jedne zajęcia trwające 30 min)


Wszelkie opłaty wnoszone są do 5. dnia każdego miesiąca z góry. W miesiącu następnym wszelkie zgłoszone nieobecności są uwzględniane w rozliczeniu i odejmowane od kwoty do zapłaty za catering. 

Opłata wpisowa - 500 zł 

Placówka dotowana
Tak
Dodatkowe cechy

 Catering

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Osobny budynek

 Plac zabaw

 Podjazd dla wózków

 Rytmika

Grupy wiekowe

 20 tygodni - 12 miesięcy

 12 miesięcy i 1 dzień - 24 miesiące

 24 miesiące i 1 dzień - 36 miesięcy