Przejdź do treści
Żłobek
Niepubliczny Klub Malucha Domino
Adres
Stanisławowska 58/1, 54-611 Wrocław
Telefon
532 493 285
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Joanna Rowińska
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
 • Niepubliczny Klub Malucha Domino
 • Niepubliczny Klub Malucha Domino
 • Niepubliczny Klub Malucha Domino
 • Niepubliczny Klub Malucha Domino
 • Niepubliczny Klub Malucha Domino
 • Niepubliczny Klub Malucha Domino
 • Niepubliczny Klub Malucha Domino
Opis

Jesteśmy placówką, która wychodzi naprzeciw potrzebom naszym wychowankom, w szczególności zwracamy uwagę na indywidualny rozwój każdego Dziecka.

Stale rozwijamy wachlarz zajęć dodatkowych, tak jak i nasi pracownicy stale podnoszą swoje kwalifikacje, aby sprostać potrzebom dzieci spędzających z nimi czas. 

Aby zapewnić Dziecku poczucie swobody i bezpieczeństwa bardzo przywiązujemy wagę do ciepłej i przyjaznej atmosfery.

Do dzieci podchodzimy indywidualnie. Nasze metody edukacyjno- wychowawcze oparte są na aktualnej wiedzy z zakresu pedagogiki i psychologii rozwoju.

Nasz zespół kładzie szczególny nacisk na podnoszenie kompetencji i umiejętności. Powoduje to lepsze rozumienie potrzeb dzieci oraz właściwą realizację celów dydaktycznych w zakresie nauczania, rozwijania zainteresowań i postępów dziecka.

 

Dostępność architektoniczna

 

Budynek: Klub Malucha Domino, ul. Stanisławowska 58/1, Wrocław.

 

Dojazd do Klubu Malucha DOMINO ul Stanisławowska 58/1

przystanek MPK W.K. FORMATY ul Stanisławowska

linie autobusowe: 107, 119, 132 oraz 247 i 319

odległość od przystanku ok 100m

kursy obsługują linie autobusowe niskopodłogowe

 

Dostępność wejścia

•    Do budynku prowadzi 1 wejście od ul. Stanisławowskiej 58. Wejście bez schodów.

•    Wejście do budynku jest zabezpieczone poprzez system domofonowy.

•    W budynku jest winda.

•    Dla osób na wózkach dostępny jest korytarz i klub dziecięcy na parterze.

 

•    Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowego osoby niewidome i słabowidzące.

•    Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Dostępność parkingu

 

•    Przy budynku jest dostępny parking.

Dostępność toalety

 

•    Dostępna toaleta dla osób niepełnosprawnych.

Utrudnienia

•    W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

•    W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

•    Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego.

Pomoc w pokonaniu większych barier w danym budynku

•    W przypadku niemożności dotarcia interesanta do właściwej komórki istnieje możliwość wyjścia pracownika merytorycznego przed budynek i obsługi interesanta w dogodny dla niego sposób.

 

 

 

 

 

Żywienie
Eko Catering
Dodatkowe zajęcia
W naszym Klubie Malucha DOMINO chcemy, aby dzieci spędzały czas w wesołej atmosferze i jednocześnie rozwijały swoją kreatywność. Dlatego odbywają się różnorodne zajęcia dodatkowe, podczas których dzieci bawią się, integrują oraz poznają świat.
1.      Rytmika. Celem zajęć z rytmiki jest umuzykalnienie dzieci i ćwiczenie poczucia rytmu, poprzez wspólne śpiewanie piosenek, ćwiczenia rytmiczne, taniec i grę na instrumentach.
2.    Gimnastyka Malucha. Ruch odgrywa niezwykle ważną rolę w rozwoju dzieci. Pomaga  odreagowaniu napięć, poprawia zdrowie fizyczne, a także pozwala dobrze poznać siebie oraz jej otoczenie. Zajęcia te stanowią zorganizowaną formę aktywności ruchowej z elementami gimnastyki korekcyjnej, kształtują nawyk prawidłowej postawy w życiu codziennym oraz zapobiegają przyszłym schorzeniom układu ruchu.
3.     Język angielski. Nauka języka angielskiego prowadzona jest podczas zabaw. Dzieci poznają język wszystkimi zmysłami. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem muzyki i ruchu.
4.   Zajęcia logopedyczne (1-2/m-c). W ramach stymulowania i kształtowania mowy dzieci przeprowadzane są w żłobku grupowe zajęcia z profilaktyki logopedycznej. Dzieci gimnastykują swoje buzie, ćwiczą prawidłowy oddech, poznają nowe słownictwo i robią mnóstwo innych wesołych rzeczy po to, by mówić coraz więcej i wyraźniej. Nasi milusińscy śpiewają, tańczą, pokazują, powtarzają, ćwiczą swoje języki i buźki. Dmuchają na piórka, piłeczki pingpongowe, papierowe zwierzaczki, listeczki, kwiatuszki, wiatraczki w ten sposób wykonując porcję ćwiczeń oddechowych. Słuchają logopedycznych bajek, wierszyków, historyjek, a w ich trakcie liczą ząbki, oblizują usteczka, przesyłają całuski i robią baloniki ze swoich policzków. Zajęcia mają charakter zabawowy.
5.   Dogoterapia (1-2/m-c). Dogoterapia to system ćwiczeń i zabaw z udziałem odpowiednio przygotowanego psa. Pies terapeuta spełnia rolę łącznika pomiędzy dzieckiem a nauczycielem i pozwala na realizację takich celów jak: przełamanie bariery lęku przed kontaktem z psem, akceptowanie obecności psa w otoczeniu, wzbogacenie słownictwa i potrzeby komunikacji, wydłużanie koncentracji uwagi, podejmowanie różnych form działań ruchowych w obecności psa i w kontakcie z nim (czesanie, głaskanie, aportowanie) itp.
6.      Zmysłowe zabawy czyli zajęcia sensoryczne (1-2/m-c). Zmysłowe zabawy to zajęcia z plastyki sensorycznej dla maluchów od 1do 3 lat, polegającej na samodzielnej, wolnej zabawie różnymi produktami spożywczymi i plastycznymi bezpiecznymi dla dzieci. Warsztaty sensoryczne polegają na kolorowej zabawie, a najważniejsze w nich jest kolorowe brudzenie się.  Zabawa ta ma na celu stymulowanie dziecięcych zmysłów takich jak węch, wzrok, smak, dotyk i słuch. Kolorowe barwy, przeróżne kształty, formy, faktury i tekstury przeniosą maluszki w magiczny świat pełen nieodkrytych wrażeń.
Dostępni specjaliści: logopeda, psycholog, oligofrenopedagog, fizjoterapeuta, pedagog specjalny.

Personel
Klub Dziecięcy zatrudnia kadrę z kwalifikacjami niezbędnymi do pracy z dziećmi do lat 3.
Zakres wiekowy
1-3 lat
Zasady odpłatności
Miejsca współfinansowane przez Gminę Wrocław na rok opiekuńczy 2024/2025:
 
 • opłata za pobyt dziecka w klubie dziecięcym – 940 zł/m-c 
 • opłata roczna - 500 zł
 • pakiet zajęć dodatkowych – 150 zł/m-c
 • wyżywienie (bez diet) - 21,00 zł/dzień,
 • wyżywienie: diety eliminacyjne - 22,00zł – 24,00zł/dzień
 
 
Klub Dziecięcy ma wprowadzony elektroniczny system zarządzania usługami edukacyjnymi o nazwie STARTEDU. Zamówienia i płatność za usługi opiekuńcze, za czesne i za zajęcia dodatkowe odbywają się przy wykorzystaniu elektronicznego systemu STARTEDU.
 
Każdy Rodzic ma nadany indywidualny numer konta!
 

Zgłaszane nieobecności dokonywane są w systemie STARTEDU. Zgłoszenia telefoniczne i mailowe nie będą uwzględniane. Zgłoszenie nieobecności można dokonać najpóźniej dzień przed nieobecnością do godziny 15.00.

Formy opłaty za złożone zamówienie (do wyboru).

 

a.      Przelew tradycyjny dokonywany na indywidualne konto bankowe każdego użytkownika (System automatycznie nadaje numer konta każdej osobie).

b.      Przelew natychmiastowy on-line (Przelewy 24) – istnieje dodatkowa opłata administracyjna pobierana przez operatora bankowego.

 

Godziny pracy
7.00-17.00
Placówka dotowana
Tak
Łączna liczba miejsc
30
Organ prowadzący
Domino Joanna Rowińska
Kierownik - telefon
505 244 052
Kierownik - email
domino.przedszkole@gmail.com
Dodatkowe cechy

 Catering

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Parking

 Plac zabaw

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Podjazd dla wózków

 Rytmika

 Winda

Grupy wiekowe

 12 miesięcy i 1 dzień - 36 miesięcy