Przejdź do treści
Dzienny opiekun
Dzienny opiekun
Adres
Kasztelańska 9, 51-200 Wrocław
Telefon
606 136 994
E-mail
Typ placówki
Dzienny opiekun
Opis

Punkt znajduje się w dogodnej lokalizacji, na 2piętrze bloku mieszkalnego w przyjaznej okolicy pełnej zieleni i placów zabaw. Decyzję o prowadzeniu punktu podjęłam po zebraniu doświadczenia w pracy z dziećmi w publicznym żłobku, oraz po  decyzji zmiany zawodu z Opiekuna medycznego osób niesamodzielnych, w którym pracowałam wiele lat. Jestem też mamą oraz babcią 4 letniej wnuczki. W opiece nad dziećmi stawiam na bezpieczeństwo i troskę o potrzeby dzieci. Zwracam uwagę na aktywność ruchową  i twórczą dzieci, kreatywność dzieci. Rozwój ogólny, społeczny, samodzielność. W Punkcie opieki mamy dużo zajęć muzycznych, plastyczno_sensorycznych,czytamy,również w języku angielskim,rozwiązujemy zagadki,

Cwiczymy spostrzegawczość. Przed leżakowaniem lub w razie potrzeby w ciągu dnia uczymy się technik relaksacji, wyciszania przy pomocy muzyki, odpowiednich ćwiczeń.

Uczymy się malować farbami intuicyjnie, żeby poznać oraz wyrażać emocje. Korzystam z techniki malarstwa intuicyjnego , którego jestem trenerem.

Dzieci najchętniej uczą się poprzez zabawę której u nas nie brakuje. Jest kolorowo, radośnie.

Dzieci mają do dyspozycji duży jasny pokój, przeznaczony tylko dla nich, zjeżdżalnię , tunele, namioty, zabawki . Wygodnie jemy posiłki w przestronnej kuchni. Z łatwością korzystamy z łazienki.

Panuje przyjazna, życzliwa kameralna atmosfera.

W okresie letnim zajmujemy się sadzeniem kwiatów ich pielęgnacją oraz obserwacją owadów. Jeśli tylko pogoda sprzyja wychodzimy na spacery, bawimy się na placach zabaw oraz boiskach. Gramy w piłkę, obserwuemy przyrodę na łąkach, biwakujemy. Niestraszny nam mróz i śnieg.

Historia

Punkt  Dziennej Opieki istnieje od 2019 roku. Jest wpisany do wykazu Dziennych opiekunów prowadzonego przez Prezydenta Miasta Wrocławia.

Żywienie
Wyżywienie dla dziecka dostarcza rodzic
Personel

Kwalifikacje zgodne z wymaganiami ustawy z dnia 4 lutego 2011r o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz złożoną ofertą

Zakres wiekowy
12 - 36 miesięcy
Zasady odpłatności

Odpłatność 770 zl na konto do 5go każdego miesiąca z góry. Rodzic może korzystać z 400+

Dojazd

dogodny; linie autobusowe D,130, 111 z  Ronda Regana, Psiego Pola, Kromera (mała odległość do punktu)

Godziny pracy

6.00 do 16.00

Placówka dotowana
Tak
Łączna liczba miejsc
5
Organ prowadzący
Dorota Siwek
Dodatkowe cechy

 Plac zabaw

 Rytmika

Grupy wiekowe

 12 miesięcy i 1 dzień - 36 miesięcy