Żłobek „Dziarskie Smyki 3” został wpisany do rejestru żłobków i klubów dziecięcych we Wrocławiu, pod nr 231, w dniu 30 sierpnia 2019r. Placówka oferuje opiekę w dwóch grupach, dla 24 maluszków. Mieści się w wyjątkowej, cichej i spokojnej dzielnicy Sępolno. Miejscu nietypowym, stworzonym dzięki zaufaniu Rodziców, którzy zdecydowali się na współpracę z nami i powierzenie opieki nad swoimi dziećmi.
Zdrowie i witalność zapewnia Smykom wyżywienie składające się z 4 posiłków. Menu przygotowywane jest przez wyspecjalizowaną firmę cateringową zgodnie z przyjętymi normami, z uwzględnieniem pór roku, z podaniem wartości odżywczych i kalorycznych oraz z zaznaczeniem występujących alergenów. Do wyboru są 3 rodzaje diet – podstawowa, bezmleczna i wegetariańska. W przypadku specjalistycznych zaleceń żywieniowych przygotowywane jest indywidualne menu dla wybranego dziecka, z zastrzeżeniem odrębnej ceny.
Każdego dnia w naszym pieczołowicie przygotowanym, kolorowym i przyjaznym otoczeniu, staramy się stworzyć rodzinną i ciepłą atmosferę, w której Smyki będą śmiało pokonywać trudy zdobywania nowych życiowych umiejętności, w duchu wzajemnej życzliwości i tolerancji. Dzięki doświadczonemu i w pełni wykwalifikowanemu zespołowi dziarskich Cioć zapewniamy dzieciom wszechstronny rozwój i dobre przygotowanie do dalszego etapu kształcenia w przedszkolu.
Nasza dziarska kadra, zapewnia dzieciom:
- właściwą opiekę zbliżoną do warunków domowych, w czasie określonym w ustawie o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3,
- w ramach Planu Dnia codzienne prowadzenie zajęć edukacyjnych, z uwzględnieniem ich indywidualnego rozwoju i potrzeb, a także zajęć opiekuńczo-wychowawczych odpowiednich z ich rozwojem psychomotorycznym,
- codzienne spacery, z wyjątkiem bardzo złych warunków atmosferycznych,
- bezpieczeństwo oraz odpowiednie warunki higieniczno-sanitarne,
- przygotowanie do bezstresowego przejścia do etapu edukacji przedszkolnej.
Od początku naszego istnienia, od 2010 roku, nieustannie obserwujemy i zdobywamy kolejne bogate doświadczenia, uczestnicząc w niepowtarzalnym procesie wspomagania rozwoju i szeroko rozumianej edukacji małego dziecka. Naszą wiedzę i spostrzeżenia weryfikujemy na bieżąco w trzech żłobkach „Dziarskich Smyków” we Wrocławiu. Na przestrzeni kolejnych lat, poszukujemy, modyfikujemy i wdrażamy najlepsze rozwiązania organizacyjne i edukacyjne, w których centrum uwagi są jego potrzeby i oczekiwania. W wyniku podjętych działań, w oparciu o dostępne programy opieki i edukacji, a także codzienne przemyślenia opracowałyśmy Program zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych "Dziarski Smyk".
Chcemy skończyć ze stereotypem placówki-przechowalni, w którym dzieci czują się zagubione i tęsknią za rodzicami. Podstawą naszego działania jest zdobycie zaufania i zbudowanie silnego partnerstwa z rodzicami, dopiero wtedy w pełni, razem, możemy wpływać na prawidłowy rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka. Temu muszą być podporządkowane: opieka, wychowanie i edukacja.
Intencją niniejszego autorskiego programu opieki, zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych „Dziarski Smyk” jest dążenie do optymalizacji wszechstronnego rozwoju dziecka z zachowaniem jego indywidualności. Zapewnienie opieki, zaspokojenie potrzeby zainteresowania i niezbędną pomoc, na kolejnych etapach „dziarskiego” usamodzielniania się.
W tym celu korzystamy z bogactwa pedagogiki korczakowskiej, która postuluje, że dziecko ma niepowtarzalną osobowość i jak każdy człowiek ma zalety i wady, a „w każdym człowieku jest jakby cały świat”. Rozwijamy u dzieci wrażliwość artystyczną oraz estetyczną. Pomagamy w kształtowaniu postaw twórczych oraz ekspresji swoich przeżyć i uczuć.
Kierujemy się zasadami wychowania demokratycznego, charakteryzującego się wspólnym przeżywaniem i rozwiązywaniem wszelkich problemów.
Wykorzystujemy zabawę jako działania swobodne, podejmowane z inicjatywy i własnej woli dziecka, bezinteresowne, spontaniczne. Dzięki zabawie maluch porządkuje otaczającą go rzeczywistość, kształtuje samoistnie normy społeczne, usamodzielnia się. Ponadto, jest ona źródłem niewyczerpanej przyjemności i radości, kształtującym oczekiwaną postawę.
Wspólne z dziećmi przeżywanie, korczakowski stosunek do małego dziecka, czyli postrzeganie go w aktualnej fazie rozwoju oraz zabawa jako źródło nieustającej radości i szczęścia to ideały, które kształtują indywidualne podejście do każdego dziecka, do jego rozwoju, potrzeb i edukacji. Jednak nie można zapomnieć, że poczucie szczęścia musi być podparte poczuciem bezpieczeństwa i bezgranicznego zaufania. Ze szczególną starannością, staramy się tworzyć wyjątkowe miejsce pobytu dla dzieci. Miejsce, w którym będzie panowała ciepła, rodzinna atmosfera. Przyjazne dziecku. Dające mu szczęście i spełnienie w sferze emocjonalnej i intelektualnej. Rodzicom zaś poczucie spokoju, bez poczucia winy. W „Dziarskich Smykach” na każdego malucha czeka dobre serce każdej „Cioci”, a na opiekunów szczęśliwy uśmiech ich pociechy.
Dla nas: „Żłobek ma być jak dom, do którego wraca się z radością”.
Dostępność architektoniczna
Budynek Żłobek "Dziarskie Smyki 3", ul.Dembowskiego 53, 51-670 Wrocław
Dojazd do żłobka "Dziarskie Smyki 3" MPK
1. linie tramwajowe: 2,9,10,17 (stan na 07.04.21)
przystanek 2,10: ul.Olszewskiego w odległości ok.400m od głównego wejścia do placówki,
przystanek 9,17: ul.Mickiewicza w odległości ok.400m od głównego wejścia do placówki.
2. linie autobusowe: 145, 146, 715 (stan na 07.04.21)
przystanek 145, 146: ul.Dembowskiego w odległości ok.100 m od głównego wejścia do placówki,
przystanek 715: ul.Monte Cassino w odległości ok.180m od głównego wejścia do placówki.
W rozkładzie jazdy poszczególnych linii wskazane są kursy pojazdów niskopodłogowych.
Dostępność parkingu
Żłobek nie posiada własnych miejsc parkingowych. Przy wejściu głównym i jego pobliżu znajduje się około 30 miejsc parkingowych. Nie ma wyznaczonych miejsc dla niepełnosprawnych.
Dostępność wejścia
Do budynku prowadzi jedno wejście, z tyłu budynku. Do żłobka wchodzi się bezpośrednio z powierzchni ziemi. Wejście do budynku zabezpieczone jest systemem wizualno-domofonowym. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejście nie ma bramek. Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym.
Dostępność toalety
Brak toalety dla osób niepełnosprawnych.
Utrudnienia
W budynku nie ma windy.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych, a także oznaczeń w alfabecie Brajla, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych lub słabowidzących.
Dla osób na wózkach dostępne są pomieszczania dla dzieci, kuchnia, jadłodajnia i korytarz.
Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
Pomoc w pokonaniu większych barier w danym budynku
Istnieje możliwość wyjścia pracownika merytorycznego do interesanta na zewnątrz i obsługi w dogodny dla niego sposób.
6:30 - 17:00
miejsca dotowane:
- opłata roczna 400zł od 01.09.2024r
- opłata za pobyt dziecka w żłobku (za miesiąc): 950zł od 01.09.2024r
- opłata za wyżywienie (dziennie) : 19zł
- opłata za zajęcia dodatkowe poza podstawową ofertą (za miesiąc, nieobligatoryjna) : 20zł
Płatność do 5-go dnia każdego miesiąca
kwalifikacje oraz liczba kadry zgodna z wymaganiami ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz złożoną ofertą
logopeda, psycholog, fizjoterapeuta
angielski,
sensoplastyka,
bajkoterapia,
dogoterapia
MPK: linie autobusowe: 145 i 146; linie tramwajowe: 1, 2, 4
Catering
Diety eliminacyjne
Kuchnia mleczna
Parking
Plac zabaw
Podjazd dla niepełnosprawnych
Podjazd dla wózków
Rytmika
20 tygodni - 18 miesięcy
18 miesięcy i 1 dzień - 36 miesięcy