Żłobek „Twórcza
kraina” przy
ul. Szwedzkiej 5a, 15a wpisany jest do rejestru żłobków i
klubów
dziecięcych
prowadzonego przez Urząd
Miejski Wrocławia
pod numerem 04390/185 z dnia 11 lipca 2018 r.
W naszym Żłobku
dbamy o to, aby każda
sfera u dziecka rozwijała się prawidłowo,
począwszy od
sfery motorycznej i sensorycznej po sferę
poznawczą. Zależy nam,
aby każde
dziecko miało równe
szanse rozwijać się i
wchodzić w Świat
pewne siebie i swoich umiejętności.
Dbamy o relacje z naszymi pociechami, ale także z
rodzicami, gdyż tylko
dobra atmosfera i zaufanie są w
stanie stworzyć miejsce,
gdzie mały człowiek będzie mógł czuć się jak w
domu.
Żłobek „Twórcza kraina” jest jedyną placówką opieki nad
dziećmi do lat 3 na Muchoborze Małym. Budynek, w którym znajduje się żłobek jest budynkiem usługowo-mieszkalnym z garażem podziemnym zlokalizowanym
przy ul. Szwedzkiej 5a, 15a we Wrocławiu (dz.
Nr 49/1, 95/5, 101/5; AM-5, obręb Muchobór Mały i dz. Nr
12/22, AM-15, obręb Muchobór Mały).
Żłobek zlokalizowany jest w bliskiej odległości największego węzła komunikacyjnego na Nowym Dworze, który ulokowany jest na skrzyżowaniu ulic Strzegomskiej, Gubińskiej oraz
Estońskiej.
Żłobek posiada dwie sale: jedna dla 19
dzieci, druga dla 16 dzieci. Obie sale posiadają odpowiedni
metraż do przyjęcia takiej
ilości dzieci oraz wyposażenie do odpoczynku, własną łazienkę przystosowaną do potrzeb najmłodszych. Sale dziennego pobytu dzieci są salami klimatyzowanymi. Dodatkowo w żłobku jest
wydzielona szatnia, toaleta dla niepełnosprawnych, rozdzielnia posiłków z
pomieszczeniem przyjęcia cateringu, toaleta dla personelu, pokój socjalny oraz biuro.
W żłobku
korzystamy z lampy bakteriobójczej oraz oczyszczacza powietrza.
W żłobku
zainstalowany jest nowoczesny System Alarmu Przeciwpożarowego (SAP).
Żłobek korzysta z zewnętrznego osiedlowego placu zabaw.
Zajęcia będące w podstawowej ofercie żłobka – bezpłatne dla rodziców:
zajęcia
logopedyczne,
z fizjoterapeutą,
z psychologiem,
teatr.
Zajęcia
dodatkowo płatne (nieobligatoryjne):
zajęcia plastyczne
zajęcia rytmiczno-muzyczne
dogoterapia
alpakoterapia
zajęcia z elementami pedagogiki Montessori
Dostępność architektoniczna:
Budynek: Żłobek „Twórcza kraina” , ul. Szwedzka 5a, 15a, 54-401 Wrocław
Dojazd do żłobka „Twórcza kraina”, ul. Szwedzka 5a, 15a
W odległości ok. 290 metrów od wejścia głównego do żłobka znajduje się przystanek Nowy Dwór krzyżówka. Nowy
Dwór to największy węzeł
komunikacyjny na Nowym
Dworze. Węzeł jest ulokowany na skrzyżowaniu ulic Strzegomskiej, Gubińskiej oraz Estońskiej.
Ulice: Strzegomska, Gubińska, Estońska
Linie:107 • 119 • 122 • 126 • 132 • 134 • 139 • 142 • 149 • 241 • 246 • 249 • 257 • 319 • 406 • 409 • 607 • 609
Słupki
przystankowe: 4
W rozkładzie jazdy
autobusów poszczególnych linii wskazane są kursy realizowane przez pojazdy niskopodłogowe.
Dostępność wejścia:
Do budynku prowadzi 1 wejście od strony Hali Strzegomskiej
Wejście do
budynku ze schodami oraz podjazdem dla wózków.
Wejście do żłobka jest zabezpieczone przez system domofonowy.
Nad wejściem nie ma
głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby
niewidome i słabowidzące.
Do budynki można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Dostępność parkingu
Brak parkingu przynależnego wyłącznie do żłobka.
Duża liczba
miejsc ogólnodostępnych przy budynku, w którym znajduje się żłobek.
Dostępność toalety:
W budynku dostępna jest toaleta dla osób niepełnosprawnych.
Utrudnienia
Budynek parterowy, dla osób na wózkach
dostępne jest tylko pomieszczenie szatni żłobka oraz toaleta dla niepełnosprawnych
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń
kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego.
Pomoc w pokonaniu większych barier w danym budynku
Istnieje możliwość wsparcia przez pracownika merytorycznego na parterze i obsługi interesanta w dogodny dla niego sposób.
W żłobku przy ul. Szwedzkiej w każdej z grup realizowane są zajęcia dodatkowe,
w tym:
ZAJĘCIA Z LOGOPEDĄ - profilaktyka logopedyczna w żłobku, która nie tylko zapobiega powstawaniu zaburzeń, ale również umożliwia dziecku optymalny poziom rozwoju mowy dzięki wczesnej stymulacji i diagnostyce. Stała praca z logopedą sprawi, że dzieci będą umiejętnie komunikowały się z otoczeniem, sygnalizowały swoje potrzeby, będą miały szansę wkroczyć
w wiek przedszkolny bez zaburzeń artykulacji, oddychania, połykania oraz z prawidłowo ukształtowanymi odruchami w obrębie jamy ustnej. Logopeda będzie monitorował postępy dzieci, dostosowywał zakres zajęć do wykrytych deficytów, prowadził konsultacje z rodzicami. Zajęcia w ramach oferty podstawowej, bezpłatne dla Rodziców.
ZAJĘCIA Z FIZJOTERAPEUTĄ - Wszechstronny, spontaniczny ruch jest charakterystyczną cechą optymalnego rozwoju psychomotorycznego malca. W żłobku zajęcia prowadzą do nabycia przez dzieci podstawowych umiejętności ruchowych, pozwalają na stopniowe doskonalenie ruchów lokomocyjnych oraz ruchów warunkujących wykonywanie różnych czynności. Sprzęt gimnastyczny na zajęcia zapewnia prowadzący. Osoba prowadząca monitoruje postępy dzieci i dostosowuje zakres zajęć do wykrytych deficytów. Dla dzieci z wykrytymi wadami postawy i narządu ruchu opracuje zestawy ćwiczeń do wykonywania w domu z rodzicami. Zajęcia w ramach oferty podstawowej, bezpłatne dla Rodziców.
ZAJĘCIA Z PSYCHOLOGIEM
Zajęcia z dyplomowanym psychologiem, polegające na obserwacji psychologicznej dzieci podczas ich pobytu w żłobku, prowadzenie spotkań z Rodzicami - psychoedukacja, konsultacje, wsparcie psychologiczne w sprawach związanych z rozwojem i wychowaniem dzieci, wstępna diagnoza psychologiczna, ocena rozwoju psychologicznego dzieci. Dodatkowo prowadzenie konsultacji z personelem oraz dyrekcją w sprawach związanych z uczęszczającymi do żłobka dziećmi. Zajęcia w ramach oferty podstawowej, bezpłatne dla Rodziców.
ZAJĘCIA Z TERAPEUTĄ INTEGRACJI SENSORYCZNEJ
Zajęcia terapeutyczne prowadzone przez pedagoga specjalnego, certyfikowanego terapeutę SI i psychomotoryki, mające na celu ocenę rozwoju psychomotorycznego dzieci, obserwacje dzieci w czasie ich swobodnej i zaplanowanej aktywności oraz reakcji dzieci na proponowane zadania ruchowe z wykorzystaniem odpowiednich pomocy. Prowadzone zajęcia pozwolą na ocenę planowania ruchu przez dzieci, różnicowanie wrażeń dotykowych, naśladownictwo ruchowe, równowagę, koordynację wzrokowo-ruchową. Systematycznie prowadzone będą konsultacje w celu oceny postępu rozwoju dzieci – w zależności od potrzeb Rodziców.
ZAJĘCIA RYTMICZNO-MUZYCZNE - są to zajęcia rozwijające muzykalność, inteligencję muzyczną oraz inteligencję przestrzenno – ruchową poprzez: naukę piosenek, zabawy słuchowo – ruchowe, zabawy muzyczne z elementami bajkoterapii, zabawy rytmiczne, zabawy muzyczne rozwijające wyobraźnię, elementy tańców, relaks. Zajęcia muzykoterapeutyczne są bardzo pomocne w nauce koncentracji uwagi, umiejętności podporządkowania się określonym zasadom i czekania na swoją kolej. Terapia muzyczna stymuluje rozwój dziecka, pomaga w kształtowaniu osobowości i leczeniu jego dysfunkcji. Rozwija pamięć i spostrzegawczość.
GITARA – dodatkowe zajęcia rytmiczne prowadzone przez osobę zewnętrzną Pana Gitarę z instrumentami na żywo.
PEDAGOGIKA Z ELEMENTAMI MONTESSORI - Praca z dzieckiem w wieku żłobkowym oparta
o metodę M. Montessori stymuluje w pierwszym rzędzie sferę sensoryczną. Podczas zajęć dzieci mają kontakt z różnorodnymi fakturami materiałów, w trakcie których: doskonalą koordynację wzrokowo – ruchową, uczą się precyzji wykonywania ruchu przy wkładaniu cylindrów do bloków, nawlekaniu korali, przewlekaniu sznurków i innych tego typu pomocach, doskonalą umiejętności potrzebne w codziennym życiu,
ZAJĘCIA PLASTYCZNE - Edukacja plastyczna od pierwszych chwil życia wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych.
Celem zajęć jest rozwój sensomotoryczny dzieci, wspieranie ich konstruktywnego rozwoju intra oraz interpersonalnego, zapoznanie z różnymi metodami plastycznymi (struktury, faktury).
W trakcie zajęć dzieci wspólnie z prowadzącym wykonują różnego rodzaju masy plastyczne, przelewają, przesypują, mieszają, ugniatają. Zabawa z użyciem farb, kolorowych pisaków, materiałów kreatywnych (pomponiki, bibuła, wełna, wata itp.). W trakcie zajęć wykonujemy również, różnymi technikami, prace okolicznościowe: Mikołaj, święta Bożego Narodzenia, Dzień Babci i Dziadka, Wielkanoc, Dzień Mamy, Dzień Taty.
DOGOTERAPIA - Celem zajęć jest przekazanie dzieciom wiedzy z zakresu życia z psem łącząc pogadankę
z zajęciami warsztatowymi i terapeutycznymi. Na spotkaniach dzieci mają kontakt z czworonożnym przyjacielem ale również usprawniają swoją motorykę zarówno małą jak i dużą, ponieważ wykorzystuję różne formy pracy. W zajęciach biorą udział dzieci z wszystkich grup wiekowych.
ALPAKOTERAPIA - EDUKACJA Z ALPAKAMI – połączenie przyjemnego z pożytecznym. Alpaki przez swój aktywny udział w zajęciach motywują dzieci do łatwiejszego i szybszego nabywania nowych umiejętności i przyswajania wiedzy. Dzieci znacznie chętniej i z większym zaangażowaniem biorą udział w zajęciach oraz dłużej koncentrują się na wykonywanym zadaniu. Spotkanie z alpakami w żłobku to świetnie spędzony czas w towarzystwie alpak. Umożliwia dzieciom nawiązanie bezpośredniego kontaktu ze zwierzęciem, a przez wspólną zabawę także otwarcie się na kontakt z rówieśnikami. W trakcie jednorazowego spotkania dzieci głaszczą, przytulają i karmią alpaki. Przebywanie z alpakami łagodzi uczucie napięcia, niepokoju, pomaga rozluźnić się i otworzyć na świat zewnętrzny, a także stymuluje rozwój zmysłów i zwiększa aktywność. Dzieci sprawując opiekę nad alpakami uczą się empatii oraz odpowiedzialności za żywą istotę.
TEATR - Pani Teatrzyk prowadząca tzw. Bajeczki z Walizeczki - są to pacynkowe małe przedstawienia mieszczące się w klimatycznej, starej walizce. Dają dzieciom szansę poznać się z elementami edukacji teatralnej bez stresu. W repertuarze między innymi: bajkowe wierszyki, Czerwony kapturek, Jacek i Agatka, podróże koziołka matołka, bajka o pluszowym misiu, przygody Bolka i Lolka, przygód kilka małego Emilka, Masza i niedźwiedź, świnka Peppa i przyjaciele, kot w butach, trzy świnki, i inne.
Kwalifikacje oraz liczba kadry zgodna z
wymaganiami ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat
3
Miejsca z dofinansowaniem z gminy Wrocław:
Jednorazowa opłata wpisowa: 500,00 zł (płatna do 7 dni od podpisania umowy)
Opłata za pobyt dziecka w żłobku ponoszona przez Rodziców (czesne miesięczne – opłata stała): 950,00 zł
*gdy przysługuje Rodzicom dofinansowanie z ZUS w wysokości 400,00 zł – czesne miesięczne wynosi 550,00 zł
Miejsca dofinansowane z gminy Wrocław. Zadanie publiczne realizowane w okresie od dnia 01.09.2024 r. do dnia 31.08.2025 r.
Dofinansowanie przez Gminę Wrocław: Wysokość kwoty dotacji przekazywanej przez Gminę Wrocław z tytułu opieki nad jednym dzieckiem w jednym okresie rozliczeniowym w roku szkolnym 2024/2025 wynosi 680,00 zł/miesiąc.
Opłata za zajęcia dodatkowe (za miesiąc – opłata stała): 150,00 zł
Opłata za wyżywienie (stawka dzienna) stan na 07.05.2024:
19,90 zł – dieta zwykła,
20,90 zł – dieta specjalna tj. bez mleczna, bez nabiałowa, wegetariańska, bezglutenowa
*w przypadku zgłoszonych poprzez aplikację Livekid nieobecności planowanych zwrot za wyżywienie dokonywany jest w kolejnym miesiącu rozliczeniowym
Płatności do 10-go dnia każdego miesiąca przelewem tradycyjnym lub za pośrednictwem aplikacji Livekid
Miejsca komercyjne (pełnopłatne):
Jednorazowa opłata wpisowa: 500,00 zł (płatna do 7 dni od podpisania umowy)
Opłata za pobyt dziecka w żłobku (czesne miesięczne – opłata stała): 1500,00 zł
*gdy przysługuje Rodzicom dofinansowanie z ZUS w wysokości 400,00 zł miesięcznie – czesne miesięczne wynosi 1100,00 zł
Opłata za zajęcia dodatkowe (za miesiąc – opłata stała): 150,00 zł
Opłata za wyżywienie (stawka dzienna) stan na 07.05.2024:
19,90 zł – dieta zwykła,
20,90 zł – dieta specjalna tj. bez mleczna, bez nabiałowa, wegetariańska, bezglutenowa
*w przypadku zgłoszonych poprzez aplikację Livekid nieobecności planowanych zwrot za wyżywienie dokonywany jest w kolejnym miesiącu rozliczeniowym
Płatności do 10-go dnia każdego miesiąca przelewem tradycyjnym lub za pośrednictwem aplikacji Livekid
Dojazd do żłobka „Twórcza kraina”, ul.
Szwedzka 5a, 15a
·
W odległości
ok. 290 metrów od wejścia głównego do żłobka znajduje się przystanek Nowy Dwór
krzyżówka. Nowy Dwór to największy węzeł komunikacyjny na Nowym Dworze. Węzeł jest ulokowany na skrzyżowaniu ulic Strzegomskiej, Gubińskiej oraz Estońskiej.
·
Ulice:
Strzegomska, Gubińska, Estońska
·
Linie:107 • 119 • 122 • 126 • 132 • 134 • 139 • 142 • 149 • 241 • 246 • 249 • 257 • 319 • 406 • 409 • 607 • 609
·
Słupki
przystankowe: 4
·
W
rozkładzie jazdy autobusów poszczególnych linii wskazane są kursy realizowane
przez pojazdy niskopodłogowe
Żłobek
„Twórcza kraina” przy ul. Szwedzkiej 5a, 15a powstał dzięki realizacji projektu unijnego
pod tym samym tytułem w
ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Projekt realizowany był od października 2017 r. do września 2019 r.
Głównym celem projektu było ułatwienie powrotu do pracy rodzicom i
opiekunom prawnym, którzy
przerwali aktywność
zawodową z powodu
konieczności opieki nad
dzieckiem poprzez zwiększenie
dostępności miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, w tym dla 3 dzieci
z niepełnosprawnościami na terenie gminy m. Wrocław.
Na drzwi otwarte zapraszamy 20 maja 2024 r. w godzinach 16:30 - 18:00
Catering
Diety eliminacyjne
Parking
Plac zabaw
Podjazd dla niepełnosprawnych
Podjazd dla wózków
Rytmika
12 miesięcy i 1 dzień - 24 miesiące
24 miesiące i 1 dzień - 36 miesięcy